CV

   

                                                                         Født         Mo i Rana, 1976

                                                                         Mob        41 24 54 04  

                                                                         Email       kjaersund@gmail.com

                       

                                                                         UTDANNELSE
                                                                         1998-2001​ Høgskolen i Bodø BA Dansepedagogikk ​

                                                                         1997-98 ​    Idrett grunnfag NIH ​

                                                                         1996-97 ​    Ettårig forstudium ved Spin Off


                                                                         STIPEND/PRISER:

                                                                         Statens arbeidstipend for yngre kunstnere 2010-2013 

                                                                         Statens arbeidsstipend 2015-2020 

                                                                         Rolf Gammeleng-prisen for dansere 2014

 

 

 

UTDRAG ARBEIDSERFARING SOM MEDSKAPENDE DANSER 2005-2018

 

Kristin Helgebostad:            Cheers!, premiere Dansens Hus nov 2018       ​

                                         Me too, premiere Dansens Hus 2015

Rosalind Goldberg:             Rut, premiere Weld Stockholm sept 2018

 

Terje Tjøme Mossige:           Kladeisen, premiere Scenehuset Oslo mai 2018

 

Steffi Lund: ​                        Alfabet, premiere Rom for Dans januar 2018, ​

                                        Gåsehud, premiere Zoologisk museum 2014


Elle Sofe Henriksen:            ​Silver veins, premiere Harstad 2017,

                                        BIGGG premiere Dansens Hus 2010-2015,

                                        Dansejoik premiere Markomeannu festival 2010


Kristina Gjems:​                   One gust of wind-and they all dance, premiere Dansens Hus 2017


Hege Haagenrud:​               Anatomi for nybegynnere, premiere Black Box teater 2016


Øyvind Jørgensen: ​             Overstått, eller nært forestående, premiere Olavs Hallen 2016


Lisa Nøttseter: ​                    Heimevernet, premiere BIT 2016


Carte Blanche:​                    Reportoairedanser høstsesong 2015- vårsesong 2016


Stian Danielsen: ​                 Grip, riksteater-turne 2014 (Erstatter for originalt cast)


Deed company:​                   TPFKAS, premiere Dansens Hus 2014


Janne Camilla Lyster​:           OFF, premiere Operataket 2014


Henriette Pedersen: ​             Riding Romance 1, Premiere Black box teater 2012- 2014,

                                         Animal magnetism 1 premiere Black box teater 2009-2011,

                                         Animal magnetism 2, galleriversjoner 2011


Luis Della Mea Delucci: ​       Cuerpos possibles, premiere Buenos Aires 2010


Karen Foss Quiet Works: ​     Hvitt løp, premiere Ponec teater Praha 2007-2009,

                                         To, premiere BIT 2010

 

Inger Reidun Olsen​:             Mylna, premiere Nedre Eiker bydel 2010,

                                         The Source, premiere BB teater 2005

 

Impure Company: ​               Ett års kontrakt 2009, Lingering upon an earlier event

 

Sydsamisk teater:​                 Gieje, premiere Riddu Riddu festival 2008


Malin Hellkvist Sellén​:           Rosa løften, premiere Kilen Stockholm 2008,

                                          Bättre folk, premiere Norrlandsoperan 2006-2008,

                                          Under konstruktion, premiere Haugesund teater 2005

Mia Habib:                         Eg stansa der og såg, premiere Haugesund teater 2005

 

EGET KUNSTNERISK ARBEID
KjærNe duo: ​musikalsk improvisasjonsduett, vist arbeid ved Stamsund internasjonale 2014, Klimafestivalen 2014, Ut av vår hule 2013, Rethink dance 2013

KOREOGRAFI og KOREOGRAFISK ASSISTANSE:

Brageteateret​/​Anders Borchgrevink: ​Fighting gravity 2016

Nordland teater/Birgitte Strid:​ Stormen 2014

Nationalteateret/Kjersti Horn​: Styrtet engel 2013

Riksteateret/Kjersti Horn: ​Søstra mi 2012, Jeg var Fritz Moen 2011

Luis Della Mea Delluchi:​ Giving up is the hardest 2015,

Maja Roel​: Kunstnerisk avkastning 2015 Elle Sofe Henriksen:​ Jorggahallán 2012,

 

UNDERVISNING samtidsdans og improvisasjon

Sunnhordland Folkehøgskole, Spin Off, Norges Dansehøgskole, KHIO, Skolen for samtidsdans, Ettårig forstudium m.m 

PRODA (Oslo, Trondheim, Tromsø, Stavanger, Inderøy, Kautokeino, Kristiansand)

ANNET

Ansatt i SKUDA siden 2018       www.skuda.no

Foto Erika Hebbert